درب لیزری

درب لیزری

درب لیزری یکی از متداول ترین درب های فلزی است که با استفاده از دستگاه برش لیزر فلزات به منظور استفاده به عنوان درب ویلا، پارکینگ، درب ورودی و درب حیاط و … ساخته می شود.

درب لیزری

درب لیزری یکی از انواع درب می باشد که با استفاده از فناوری برش لیزر ساخته می‌ شود. در این روش تولید درب، از یک پرتو لیزر قدرتمند برای ایجاد برش دقیق و ظریف مواد مختلف مانند فلزات برای تولید درب فلزی، چوب، پلاستیک و … استفاده می‌ شود. درب‌ های برش لیزری مزایای متعددی نسبت به درب‌های سنتی دارند به عنوان نمونه درب لیزری که از لیزر برای ایجاد طرح بر روی آن استفاده می شود، می‌ تواند اشکال و طرح‌ های پیچیده‌ ای را بر روی خود داشته باشد که با دقت و ظرافت بسیار بالا ایجاد شده اند. به علاوه لبه‌ های صاف و تمیز که حاصل شده از برش لیزر فلز درب لیزری می باشد از دیگر ویژگی های درب لیزری است که آن را از سایر درب ها متمایز نموده است. درب های لیزری قابلیت شخصی سازی رادارا می باشند. به این صورت که می‌ توان درب‌ برش لیزری را با طرح‌ ها، الگو ها و نوشته‌ های مختلف تولید کرد. تنها کافی است طرحی را که در ذهن دارید را به متخصصین تولید درب لیزری ارائه نموده و درب منحصر به خود را داشته باشید. یکی از خصوصیت های بارز درب لیزری استحکام و دوام بالای آن ها است از آن جایی که درب‌ های برش لیزری از مواد با کیفیت و با دوام ساخته می‌ شوند، در برابر ضربه، خراش و پوسیدگی مقاومت مطلوبی را دارا می باشند. با توجه به این ویژگی های بارز درب لیزری، درب‌ برش لیزری می‌ توانند برای طیف گسترده‌ ای از کاربرد ها، از جمله درب‌ های ورودی، درب حیاط، درب‌ های داخلی، پارتیشن‌ ها، تابلو های تبلیغاتی و موارد دیگر استفاده شوند.
درب لیزری
صنایع فلزی توفیقی تولید کننده انواع درب فلزی حیاط، درب حیاط ، درب فلزی پارکینگ و درب فلزی باغ، درب فلزی تک لنگه ورودی …

انواع دربهای برش لیزر

درب لیزری در گروه دربهای مدرن قرار می گیرند که با استفاده از تکنولوژی لیزر برای قرار گرفتن در ورودی ساختمان ها مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع درب ها در برخی از مجتمع های صنعتی، تجاری و مناطق مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند و به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارند مانند امنیت بالا، عملکرد قابل اعتماد و طراحی زیبا یکی از محبوب ترین درب ها به شمار می روند. درب لیزری یکی از انواع درب فلزی در انواع مختلف ارائه می شوند و می توان آن ها را به روش های مختلف دسته بندی نمود. به عنوان نمونه درب های لیزری را می توان به دسته های درب های تک لنگه، یک و نیم لنگه و دو لنگه دسته بندی کرد و با توجه به نیاز ساختمان، درب لیزری مناسب از میان این دسته بندی انتخاب می شود. معمولا برای مجتمع های صنعتی از درب های دولنگه استفاده می شود، زیرا این درب های لیزری به دلیل سرعت و دقت بالا در عملکرد و محافظت عالی از مجتمع، برای محیط هایی که نیاز به باز و بسته شدن مکرر درب دارند، بسیار مناسب هستند درب های دو لنگه درب هایی هستند که از دو درب یک لنگه ساخته می شوند و درب لیزری دولنگه دارای طرح های ایجاد شده با لیزر بر روی خود می باشند، قابلیت تحمل وزن بالا و استحکام بیشتر از ویژگی هایی است که آن ها را به دربی مقاوم و مطمئن تبدیل نموده است. به منظور انتخاب درب ورودی مناسب از میان انواع درب لیزری، غالبا بر پایه نیاز ساختمان و محل تعبیه شده برای درب، درب های تک لنگه و یک و نیم لنگه استفاده می شوند که این درب ها با عنوان درب های نفر رو نیز شناخته می شوند.

درب لیزری مجتمع صنعتی

از آن جایی که مجتمع های صنعتی معمولا دارای تجهیزات ارزشمند و گران قیمت هستند و لازم است به صورت شبانه روزی از این نوع مناطق مراقبت گردد، استفاده از درب های لیزری در محیط های صنعتی دارای مزایای بسیاری است. از آن جایی که درب های لیزری دارای مزیت هایی مانند امنیت بالا، عملکرد قابل اعتماد در ایجاد امنیت، سرعت باز و بسته شدن مناسب، جاگیر نبودن و مقاومت عالی در برابر آسیب های ناشی از شرایط جوی و … بهترین گزینه برای استفاده در مناطق صنعتی هستند.
  • امنیت بالا: درب های لیزری امنیت بالایی را ارائه می دهند و این امنیت ناشی از این است که باز و بسته شدن درب توسط پرتو لیزر انجام می شود و قابلیت دستکاری و نفوذ غیر مجاز به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این ویژگی مهم برای جلوگیری از دسترسی غیر مجاز به مناطق غیر مجاز برای حضور اشخاص معمولی و محافظت از اموال و اطلاعات حیاتی است.
  • عملکرد قابل اعتماد: درب های لیزری برخلاف درب های معمولی، از سیستم های مکانیکی کمتری استفاده می کنند. این به معنای کاهش خرابی و نیاز به تعمیرات مکرر است. عملکرد قابل اعتماد درب های لیزری به عنوان یک ویژگی بسیار مهم در محیط های صنعتی محسوب می شود.
  • سرعت بالا: درب لیزری قابلیت این را دارند که با سرعت بالا باز و بسته شوند. این ویژگی به معنای عبور سریع از درب و کاهش زمان انتظار و تاخیر در محیط هایی است که ترافیک حجیمی دارند. همچنین، در زمان هایی که نیاز به باز و بسته شدن مکرر درب هستند مانند خطوط تولید، سرعت بالای درب های لیزری مزیتی است که می تواند آن را به درب مناسب مجتمع های صنعتی تبدیل کند.
  • اقتصادی و صرفه جویی در فضا: درب های لیزری به دلیل ساختار ساده و عدم نیاز به فضای بزرگ برای باز و بسته شدن، به صرفه تر از درب های معمولی هستند. در محیط های صنعتی که فضای محدودی دارند، استفاده از درب های لیزری منجر به صرفه جویی در فضا می شود و امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می کند.
  • مقاومت در برابر شرایط جوی و صنعتی: درب لیزری معمولاً از مواد مقاومی ساخته می شوند که مقاومت بالایی در برابر آلودگی، گرد و غبار، رطوبت و شرایط سخت صنعتی را دارند. از این رو در تماس با آب باران و برف زود دچار آسیب نمی شوند و همچنین مواد صنعتی متنوع موجود در این محیط ها نمی توانند به آن ها آسیب برسانند.

درب پارکینگ

دربی که در ورودی پارکینگ به عنوان درب پارکینگ استفاده می شود دارای انواع مختلفی است که می توان با توجه به نمای ساختمان…

درب لیزری مناطق مسکونی

یکی از انواع درب های ضد سرقت که درب‌ لیزری می باشد و با استفاده از فناوری لیزر، امنیت و آسایش را می تواند به خانه ها و مناطق مسکونی به ارمغان آورد. این درب‌ ها در مقایسه با درب‌ های سنتی که برای منازل به منظور استفاده شدن به عنوان درب ورودی، درب پارکینگ، درب حیاط و … استفاده می شود، مزایای متعددی را ارائه می‌ کند. یکی از این مزیت ها، ایجاد امنیت بالا در منطقه مورد نظر یا منزل می باشد زیرا انواع دربهای برش لِیزری از چندین لایه حفاظتی فلزی بهره می‌ برند که نفوذ به آن ها را تقریبا غیر ممکن می‌ کند و به جهت همین استحکام درب لیزری، این ابزار های ورودی در برابر ضربه، برش و اهرم کردن بسیار مقاوم هستند و از ورود غیر مجاز سارقان به خانه جلوگیری می‌ کنند. به علاوه ازآن جایی که انواع درب های لیزری دولنگه و حتی تک لنگه قابلیت کنترل از راه دور برای باز و بسته شدن را دارند، می توانند آسایش را برای ساکنین محل مورد نظر فراهم آورند. طراحی زیبا و مدرن این درب‌ برش لیزری از دیگر نقاط قوت آن ها می باشد که در طرح‌ ها و رنگ‌ های مختلف موجود هستند و به زیبایی نمای خانه می‌ افزایند.

درب فلزی حیاط

درب لیزری حیاط نیز از انواع ورودی هایی است که با استفاده از تکنولوژی لیزر ساخته می شود و یک راه حل مدرن و ایمن برای کنترل ورود و خروج افراد از حیاط خانه، محل کار و … می باشد. دَربهای لِیزری که برای استفاده در ورودی بخش حیاط منازل، مجتمع های مسکونی و تجاری و صنعتی و حتی مدارس مورد استفاده قرار می گیرد از فلز های مقاوم و با کیفیت در ساخت آن ها بهره برده می شود و با استفاده از لیزر به منظور زیبا سازی و اضافه کردن طرح و نقش از پیش تعیین شده توسط طراح و یا خود شخص مشتری در درب های لیزری سفارشی استفاده می شود که می تواند محل مورد نظر را از یکنواختی خارج کرده و تمایز چشم گیری را در کنار امنیت برای محل مورد نظر به ارمغان آورد. مزیت های یسباری را می توان برای درب حیاط نام برد برای مثال سرعت مناسب باز و بسته شدن، امنیت و مراقبت از محل مورد نظر در مقابل حوادثی چون جلوگیری از ورود غیر مجاز، دزدی، آتش سوزی، ضربه و … ایجاد زیبایی در ساختمان و … تنها گوشه ای از مزیت های درب لیزری حیاط می باشد. از این درب ها در کنار استفاده کردن برای ورودی حیاط، می توان برای درب ویلا، پارکینگ و … نیز استفاده کرد و سال ها از آن ها بهره برد.

برش لیزر فلزات چیست؟

تکنولوژی برش لیزری یکی از فناوری هایی است که امروزه از آن تکنولوژی در صنعت های مختلف استفاده می شود که صنعت تولید انواع درب ها یکی از این حوزه ها می باشد. در برش لیزر همانطور که از نام آن مشخص است از فناوری لیزر برای تبخیر مواد استفاده می شود و به این شیوه یک لیزر می تواند یک ماده مشخص همچون فلز را برش دهند و از این روش برای ساختن درب لیزری استفاده می شود. برش لیزری با هدایت خروجی یک لیزر پر قدرت معمولاً از طریق اپتیک کار می کند اپتیک لیزر و CNC یا به عبارتی ساده تر کنترل عددی کامپیوتری برای هدایت پرتو لیزر به مواد استفاده می شود. یک لیزر تجاری برای برش مواد از یک سیستم کنترل حرکت برای پیروی از یک کد CNC یا G الگوی برش بر روی مواد استفاده می کند. به منظور برش دادن متریال های اولیه ای چون فلز، پرتو لیزر متمرکز به سمت مواد هدایت می‌ شود، که سبب ذوب شدن، سوختن، بخار شدن و … ماده مورد نظر می گردد که لبه‌ یا سطح با کیفیت بالا از ماده مورد نظر پدید می آورد. از این رو می توان از برش لیزر فلزات برای تولید درب لیزری استفاده کرد و انواع درب های زیبا و متنوع را پدید آورد.

کاربرد های برش لیزر فلزات

درب‌ های ورودیدربهای ورودی برش لیزری یا درب لیزری می‌ توانند به خانه یا محل کار شما ظاهری شیک و مدرن ببخشند و می توان با توجه به طرحی که مورد علاقه شما می باشد دَرب مورد نظر تهیه شود.
درب‌ های داخلیدَربهای داخلی برش لیزری از انواع این دربها می باشند که می‌ توانند برای جدا کردن فضا ها در خانه یا محل کار شما استفاده شوند و به زیبا سازی محیط و شخصی تر سازی فضا استفاده شوند.
پارتیشن‌ هاپارتیشن‌ های برش لیزری از محصولات برش لیزر فلزات می باشند که می‌ توانند برای ایجاد حریم خصوصی یا تقسیم فضا های بزرگ به مناطق کوچک تر استفاده شوند.
تابلو های تبلیغاتیتابلو های تبلیغاتی برش لیزری می‌ توانند برای تبلیغ کسب و کار یا محصولات مختلف استفاده شوند.
عناصر دکوراتیوعناصر دکوراتیو برش لیزری نیز از دیگر دستاورد های برش لیزر  می باشند که می‌ توانند برای افزودن زیبایی و ظرافت به فضا های مختلف استفاده شوند.

درب CNC

ممکن است در کنار درب های فلزی و درب لیزری عبارت درب CNC را زیاد شنیده باشید. در واقع گیت های ورودی CNC از  دستگاه های CNC تولید می شوند و این دستگاه ها به صورت پایه ای دستگاه های متصل به کامپیوتر هستند که از این کامپیوتر ها به منظور دریافت اطلاعات مورد نیاز برای استایل کردن و طرح دادن به فلز مورد نظر برای تولید محصولی مانند درب لیزری استفاده می کنند. بیشتر مردم این روزها سادگی دربهای اتاق خود را دوست ندارند و تمایل دارند که علاوه بر استفاده کردن از دَرب برش لیزر برای ورودی منزل، ورودی حیاط و پارکینگ و … برای درب های داخلی نیز از این درب ها استفاده کنند. چنین گیت های ووردی هایی فقط به کمک یک دستگاه CNC و یا دستگاه برش لِیزری ساخته می شوند. نحوه کار دستگاه CNC این گونه است که این دستگاه ها مجهز به سیستم های کامپیوتری هستند که اغلب کل فرآیند طراحی را انجام می دهند. در این سیستم ها می توانید هر نوع طرحی را در رایانه ایجاد کنید و سپس دستگاه را کالیبره کنید تا کار حکاکی را برای شما انجام دهد. از آن جایی که کل عملیات توسط یک سیستم محاسباتی نظارت می شود، سطح بسیار بالایی از دقت ریاضی را می توان در هر مرحله از راه حفظ کرد. سطح ظرافت و کیفیتی که می توان با کمک دستگاه CNC به دست آورد، به سختی با روش های دستی غیر قابل مقایسه است و می توان خیلی راحت تر و سریع تر درب مورد نظر را با قیمت مناسب تری نسبت به دربهای حکاکی شده دست ساز به دست آورد.

تفاوت درب لیرزی و CNC

دستگاه برش لیزری که مصارفی مانند تولید درب لیزری را دارد، به پرتویی از نور متکی می باشد که دمای بسیار بالایی را برای ایجاد برش در فلزات ایجاد می کند و به عبارتی دیگر از فناوری لیزر به منظور ایجاد طرح در متریال های مختلف بهره می برد در صورتی که دستگاه های CNC دارای یک دوک چرخان هستند که ابزار برش را با سرعت بالا می چرخاند تا برش ایجاد کند. در حالت کلی، طرح ها و شکل های این دو دستگاه به طور قابل ملاحظه ای مشابه است. آن ها هر دو یک ابزار برش را روی قطعه کار حرکت می دهند تا کار های از پیش برنامه ریزی شده توسط کامپیوتر را انجام دهند. تفاوت اصلی بین یک دستگاه CNC با یک برش لیزری این است که روتر های CNC همه کاره تر هستند و می توان از دستگاه CNC برای برش تقریبا مواد مختلفی استفاده کرد در حالی که برش های لیزری دقیق تر هستند و به لطف فوکوس لیزری، برش‌ های ظریف‌ تر و دقیق‌ تری را انجام می دهند. با توجه به این خصوصیت های هر یک از این دستگاه های تولید کننده گیت های ورودی و محصولات دیگر، تفاوت درب لیزری و درب CNC را می توان در مواردی مانند جنس درب های تولیدی، قیمت نهایی درب ها و سرعت آماده شدن درب لیزری  و یا CNC سفارشی و… باشد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
پیمایش به بالا